HRQTOFSciexZenoTOF 7600 System

17 czerwca, 2021by RS
https://spektrometriamas.pl/wp-content/uploads/2021/06/ZenoTOF-1280x720.jpg

Przełomowe rozwiązania w najnowszym spektrometrze wysokiej rozdzielczości ZenoTOF 7600 firmy Sciex otwierają drzwi do analityki na znacznie wyższym poziomie niż dotychczas!

Ale na początek jeden z paradoksów Zenona z Elei:

Achilles (mała cząsteczka) i żółw (duża cząsteczka) stają na linii startu wyścigu na określony dystans. Achilles biega dwa razy szybciej od żółwia i dlatego na starcie pozwala wystartować żółwiowi wcześniej. Achilles, jako biegnący dwa razy szybciej od żółwia, dobiegnie do 1/2 dystansu w momencie, gdy żółw dobiegnie do 3/4 dystansu. W momencie gdy Achilles przebiegnie 3/4 dystansu, żółw znowu mu „ucieknie”, pokonując 7/8 dystansu. Gdy Achilles dotrze w to miejsce, żółw znowu będzie od niego o 1/16 dystansu dalej, i tak w nieskończoność. Wniosek: Achilles nigdy nie dogoni żółwia, mimo że biegnie od niego szybciej, gdyż zawsze będzie dzieliła ich zmniejszająca się odległość…

Jedno z zaproponowanych w najnowszym systemie ZenoTOF 7600 firmy Sciex – ZenoTrap nawiązuje trybem pracy do tego paradoksu, ale tutaj Achilles i żółw dobiegają do celu dokładnie w tym samym czasie!

Głównymi cechami nowego systemu wysokiej rozdzielczości ZenoTOF 7600 są m.in.:

  • Wysoka czułość – minimalnie 10x wzrost czułości w trybie Zeno Trap MS/MS dzięki dostarczaniu ponad 90% jonów fragmentacyjnych do analizatora TOF.
  • Elastyczność – możliwość zastosowania fragmentacji EAD, CAD lub obydwu w jednej analizie. Otwiera to zupełnie nowe możliwości w analizie jakościowej małych i dużych molekuł.
  • Szybkość – 133 Hz w trybie MS/MS – skrócenie czasu analiz oraz znaczące zwiększenie liczby eksperymentów w jednostce czasu.
  • Zakres dynamiczny – liniowość na poziomie ponad 5 rzędów wielkości zapewniająca analizy ilościowe w szerokim zakresie stężeń.
  • Prostota obsługi – SciexOS, źródła jonów TurboV lub OptiFlow, kompaktowy rozmiar.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej zapraszamy serdecznie na webinar „Co może łączyć super sportowy samochód i Spektrometr Mas?” w dniu 23.06.2021 o godz. 10:00 podczas którego przedstawimy szczegółowo rozwiązania technologiczne ZenoTOF 7600 i przykłady ich wykorzystania. Zarejestruj się tutaj.

Więcej na temat systemu dowiesz się także na stronach Sciex (ZenoTOF 7600 System) oraz wkrótce na spektrometriamas.pl